Kocioł PRESTIŻ ECO 20 kW na pellet ze sterownikiem RM-82 Timel SKZP-02 z modułem WIFI

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: PEL-ECO-20-WIFI
  • Producent: P.P.H.U. MALKOT Maria Malinowska
  • Waga: 400 kg
  • Dostępność: PRODUKT DOSTĘPNY
  • szt.
  • 9 600,00 zł / szt.

Kocioł PRESTIŻ ECO PREMIUM

Moc kotła: 20 kW

Powierzchnia ogrzewana: do 160 m2

Sterownik mikroprocesorowy: RM-82 Timel

Typ urządzenia grzewczego: kocioł z podajnikiem na pellet

Ilość kanałów konwekcyjnych: wersja 4 kanałowa

Palenisko awaryjne: brak dodatkowego paleniska

Nowoczesne kotły z podajnikami opału na pellet

Kotły PRESTIŻ ECO PREMIUM na pellet to kotły wyposażone w podajnik ślimakowy przeznaczony do spalania pelletu. Wykonany z najwyższą jakością zestaw grzewczy gwarantuje wysoką sprawność kotła. Cechą charakterystyczną kotła jest zastosowanie podajnika samoczyszczącego co w połączeniu ze sterownikiem RM-82 daje doskonały zestaw grzewczy. Zaletą tego rodzaju kotłów jest ograniczenie jego obsługi, która sprowadza się do uzupełniania paliwa w zasobniku i okresowym usuwaniu niewielkiej ilości popiołu. Jedno załadowanie zasobnika wystarcza na kilka dni w zależności od zapotrzebowania na ciepło. Podstawowym paliwem jest pellet.

Oferowana wersja kotła wyposażona jest w nowoczesny sterownik z dotykowym panelem model RM-82. Regulator ten umożliwia pełną obsługę kotła. Steruje 4 pompami w dowolnych obiegach grzewczych, napędem zaworu mieszającego. Atutem tego sterownika jest menu w języku polskim, które jest bardzo intuicyjne poprzez zastosowanie ikon graficznych. Możliwe jest również ustawienie języka angielskiego. Sterownik reguluje całym procesem palenia od rozpalenia w kotle, poprzez zmiany stref czasowych aż po wygaśnięcie kotła. Dobór ilości opału odbywa się w sposób automatyczny a na podstawie temperatury spalin mierzonej przed czujnik spalin regulator odpowiednio reguluje ilością opału. W zestawie ze sterownikiem znajdują się czujniki temperatury kotła, czujnik cwu, czujnik podajnika oraz czujnik spalin. Sterownik dodatkowo może być wyposażony w czujnik pogodowy. Regulator posiada pełne monitorowanie pracy urządzeń a także pamięć parametrów pracy oraz możliwość zobrazowania pracy kotła za pomocą wykresów. Wszystkie opcje dostępne w łatwy i bezproblemowy sposób. Zaletą sterownika jest zabezpieczenie hasłem zmiany parametrów pracy, osoby niepowołane a przede wszystkim dzieci bez podania hasła dostępu nie zmienią przypadkowo nastaw kotła. Regulator RM-82 objęty jest 24 miesięczną gwarancją producenta.

Kocioł posiada bardzo duże włazy i komorę spalania na ruszcie dodatkowym - w zależności od wybranej przez Państwa wersji (prezentujemy to na zdjęciach poniżej). Wszystkie produkowane przez nas kotły posiadają izolowane drzwiczki. Izolacja w postaci płyty ceramicznej o grubości 25 mm odporna na wysokie temperatury umieszczona została w wewnętrznej części drzwiczek, została wbudowana w ich środek. Wszystkie drzwiczki posiadają również izolację w postaci sznura szklanego zapobiegającą wydostawaniu się dymu z wnętrza kotła. Nasze kotły standardowo wyposażamy w ślimakowe rączki zamykające drzwiczki a także w nóżki z regulowaną nastawą wysokości. Umożliwiają one szybkie i właściwe ustawienie - wypoziomowanie - kotła. Prawidłowe ustawienie zestawu grzewczego, poziomie, gwarantuje prawidłową pracę kotła z podajnikiem pelet.

Kocioł można montować w układzie zamkniętym jednak instalacja taka musi być wyposażona w zawór schładzający np. firmy Regulus JBV-1. W przypadku nadmiernego wzrostu temperatury czujnik, w który został wyposażony zawór otwiera zawór termostatyczny. Poprzez otwarty zawór zimna woda z wodociągu wpływa do kotła i uniemożliwia zagotowanie wody u układzie c.o. Wylatującą, nadmiernie nagrzaną wodę można spuścić np. do kanalizacji. Gdy temperatura spadnie do bezpiecznej wysokości zawór automatycznie się znowu zamyka. Zabezpieczenie instalacji zaworem termostatycznym pozwala utrzymać stan czynnika roboczego w instalacji grzewczej w stanie niezmienionym pomimo wystąpienia awaryjnego trybu pracy - schładzania kotła i instalacji centralnego ogrzewania. Obieg schładzania jest tu odseparowany od obiegu grzania.

 

Jednostka grzewcza kotła na pellet Malina budowa i konstrukcja
Korpus kotła wykonany został z blachy 6 mm z płaszczami z blachy 4 mm. Całość konstrukcji powstała w wyniku wycinania na stole plazmowym. Następnie elementy zostały ze sobą zespawane. Każdy kocioł sprawdzany jest pod kątem szczelności spawów i prawidłowości konstrukcji. Kocioł posiada izolację w postaci wełny mineralnej z zewnętrzną kasetą wykonaną z blachy izolacyjnej.

Sterownik RM-82 z panelem magnetycznym
Sterownik RM-82 Timel to nowoczesny regulator pracy kotła z podajnikiem na pellet. Wszystkie złącza zostały uszeregowane i opisane. Złącza BNC dla których użyto wysokiej klasy gniazd przeznaczone są do podłączenia czujników z którymi sterownik RM-82 może współpracować. Komputerowe gniazda przyłączeniowe służą do podłączenia pomp, podajników, dmuchawy. Na tyle sterownika znajduje się też złącze służące do programowania regulatora oraz gniazdo podłączenia panela pokojowego. Przyłącze główne zasilania zabezpieczone jest 4 amperowym bezpiecznikiem.

Panel sterownika RM-82
Do kontroli stanu regulatora RM-82 zastosowano dotykowy ekran tak jak w sterowniku a także graficzne intuicyjne menu znane ze sterownika przeznaczonego do obsługi kotłów z podajnikami na ekogroszek czy miał. Taka konstrukcja sprawia że kontrola pracy kotła, zmiana nastaw jest bardzo prosta. Do podłączenia sterownika służy 4 żyłowy przewód telefoniczny który znajduje się w komplecie. Wyświetlacz może być zamontowany w dowolnym miejscu na kotle gdyż posiada tylną klapę z magnesem.

Korpus kotła z blachy kotłowej
Korpusy produkowanych w naszej firmie kotłów wykonane są z blachy 6 mm. Zewnętrzne płaszcze wykonujemy z blachy o grubości 4 mm. Elementy korpusów kotłów wycinane są na stole plazmowym co gwarantuje niezmienność wymiarów i parametrów grzewczych naszych kotłów co a także maksymalną powtarzalność elementów a przede wszystkim zgodność kotłów z założeniami konstrukcyjnymi. Istnieje możliwość aby korpus Państwa pieca wykonany został z blachy o grubości 8 mm. Wówczas dopłata do ceny kotła wyniesie 10%.

Kanały grzewcze - wysoka wydajność wymiennika
Kotły podajnikowe produkowane są w wersji 5 kanałowej. Tak zaprojektowane kanały konwekcyjne zwiększają wydajność wymiennika, przez uzyskanie najbardziej optymalnego i wydajnego przepływu nagrzanego powietrza w górę kotła i odprowadzeniu spalin do komina. Zastosowana odległość między poszczególnymi półkami i ich kształt ułatwia czyszczenie kotła co przekłada się na wydajność jednostki c.o.

Płyta ceramiczna - grubość 25 mm
Wszystkie drzwiczki w naszych kotłach wyposażone są w odporną na wysokie temperatury do 1150 stopni Celsjusza płytę ceramiczną o grubości 25 mm. Zabezpiecza ona zewnętrzne płaszczyzny drzwi kotła przed nadmiernym nagrzewaniem i emisją ciepła przez drzwiczki.

Szczeliwo szklane - zabezpieczenie przed dymem
Drzwiczki naszych kotłów wyposażane są w szczeliwo szklane. Umieszczane jest ono w odpowiednio przygotowanych krawędziach. Ma to na celu szczelna zamknięcie komory kotła i zabezpieczenie przed wydostawaniem się dymu z jego wnętrza.

Rączka ślimakowa - mocne zamknięcie komór kotła
Stosowane przez nas rączki do drzwiczek kotłów to tzw. zamknięcia ślimakowe. Ich konstrukcja sprawia, że przy użyciu niewielkiej siły drzwi w naszych kotłach są zamykane są bardzo szczelnie. Mocna konstrukcja rączki i poręczny chwyt rączki gwarantują trwałość elementu.

Szuflada na popiół - proste czyszczenie
Wyposażyliśmy nasze kotły w dużą szufladę znajdującą się pod paleniskiem retortowym. W znacznym stopniu ułatwia ona czyszczenie kotła z popiołu, który przesypuje się z paleniska retortowego oraz paleniska dodatkowego. Szuflada na popiół w kotłach na pellet nie jest objęta gwarancją.

Regulowane nóżki kotła - bezproblemowe wypoziomowanie i ustawienie
Korpus kotła wyposażyliśmy w bardzo stabilne, regulowane nóżki. Dzięki możliwości regulacji każdej z nóg osobno można bardzo precyzyjnie ustawić kocioł wyposażony w podajnik opału. Prawidłowe ustawienie kotła zagwarantuje właściwą pracę podajnika paliwa stałego. Regulacja nóżek odbywa się poprzez ich wkręcanie lub wykręcanie.

Podajnik opału na pellet - nowy wymiar kotłów na pellety
Podajnik zastosowany w oferowanym przez nas kotle to doskonałe rozwiązanie dla domów jednorodzinnych i innych obiektów, w których stawia się na ekologię. Łatwość użytkowania, bezobsługowość i pełna automatyka to ich największe atuty. Palnik ten posiada funkcję autoczyszczenia dzięki zastosowaniu ruchomego rusztu. Napędzany jest szwajcarskim mechanizmem. Podajnik posiada kompaktową obudowę a jego doskonałą funkcjonalność potwierdzają setki zadowolonych klientów. W codziennym użytkowaniu należy zadbać o czystość paleniska, okresowo wybierać popiół i utrzymywać pellet w zasobniku. Zasyp około 200 kg opału wystarcza mniej więcej na tydzień przy ogrzewaniu pomieszczeń 150 - 200 m2.

Zbiornik na opał - gruba blacha 2 mm
Nasze zbiorniki wykonane są z blachy o grubości 2 mm co znacznie podnosi ich trwałość. Wyposażone są w wytrzymałe zawiasy oraz amortyzatory klapy ułatwiające otwieranie i przytrzymanie klapy zbiornika w pozycji otwartej. Dodatkowo klapa wyposażona została w uszczelkę zapobiegającą przedostawaniu się wilgoci do wnętrza zbiornika a tym samym wilgotnienia opału. Każdy zbiornik malowany jest w kolorze zakupionego przez Państwa kotła. Zastosowaliśmy również możliwość podglądu ilości opału w zbiorniku. Dzięki rozwiązaniu z wizjerem nie ma potrzeby otwierania każdorazowo zbiornika żeby sprawdzić ile znajduje się w nim pelletu.

Jakość i najwyższej klasy elementy składowe
Aby zapewnić sobie odpowiednie ogrzanie domu lub innego lokalu użytkowego, wybierając kotły lub piece należy kierować się przede wszystkim ich mocą, jakością użytych materiałów oraz jakością wykonania. Naszą dewizą jest dostarczanie ciepła zgodnie z Państwa zapotrzebowaniem. Dlatego też od wielu lat dostarczamy Państwu zawsze produkt najwyższej jakości wraz z najnowszymi rozwiązaniami techniki grzewczej. Nasze kotły można zamówić z odpowiednio dostosowanym kominem. Występują one w różnych wersjach tak aby sprostać Państwa wymaganiom. W sposób ciągły udoskonalamy proces produkcyjny wytwarzanych przez naszą fabrykę kotłów centralnego ogrzewania. Unowocześniając proces produkcyjny dążymy do tego aby finalny produkt był jak najwyższej jakości. Stawiamy wysokie wymagania technologii produkcji oraz wykończeniu naszych kotłów w komponenty wiodących producentów.

 

Parametry techniczne

Moc znamionowa kotła: 20 kW

Wielkość powierzchni ogrzewanej: do 160 m2

Sprawność cieplna: > 85%

Maksymalna temperatura wody: 90 OC

Minimalna temperatura powrotu i zasilania: 60 / 80 OC

Ciśnienie robocze max: 1,5 bar

Średnica czopucha: 160 mm

 

Cechy szczególne linii kotłów PRESTIŻ

Wysoka jakość stosowanych materiałów

Sprawność cieplna sięgająca 85 - 92%

Wymiennik ciepła wykonany z blachy 6 mm

Płaszcze zewnętrzne wykonane z blachy 4 mm

Gwarancja na kocioł 5 lat, na osprzęt 2 lata