Kocioł na ekogroszek o mocy 24 kW - Kotły 5 Klasa i EcoDesign

Wymiary i parametry kotła 24 kW

 • wysokość kotła: 139 cm
 • szerokość kotła: 54 cm
 • głębokość kotła: 72 cm
 • szerokość kotła z podajnikiem: 120 cm
 • wysokość do posadzki do dołu komina: 114 cm
 • średnica komina: FI 150 mm
 • pojemność wodna: 140 litrów
 • komin umiejscowiony z tyłu kotła
 • moc znamionowa 24 kW
 • powierzchnia ogrzewanych pomieszczeń: do 220 m2
 • wielkość kotła (pow. wymiany ciepła): 2,4 m2
 • 11 200,00 zł / szt.
 • szt.

Korzyści kotłów 5 klasy firmy MALKOT

 • możliwość uzyskania dofinansowania (kotły posiadają odpowiedni certyfikat)
 • urządzenie jest przyjazne środowisku poprzez zredukowaną emisję szkodliwych spalin
 • nowoczesny sterownik ARGOS PID
 • moc kotła 24 kW
 • ogrzewana powierzchnia do 220 m2
 • podajnik firmy TECHNIX
 • osuszacz opału w zbiorniku wydłuża jego żywotność
 • 5 lat gwarancji na szczelność kotła
 • 2 lata gwarancji na elektronikę i podzespoły
 • ślimak zabezpieczony zawleczką
 • serwis gwarancyjny i pogwarancyjny

Opis naszych kotłów

Kotły MALINA PREMIUM spełniają normę (PN-EN 303-5:2012) dotyczącą 5 KLASY oraz EKODESIGN. Charakteryzuje je niska emisja zanieczyszczeń do atmosfery - konstrukcja urządzenia pozwala na ograniczenie szkodliwych spalin (CO, NOx, OGC) oraz pyłów. Zaletą kotła z podajnikiem jest ograniczenie jego obsługi, która sprowadza się do uzupełniania paliwa w zasobniku i okresowym usuwaniu popiołu. Jedno załadowanie zasobnika - w zależności od zapotrzebowania na ciepło - wystarcza na kilka dni pracy kotła. Podstawowym paliwem jest tzw. eko-groszek czyli wysokokaloryczny węgiel kamienny sortymentu groszek. Całość parametrów pracy ustawiana jest na dołączonym do kotła sterowniku.

Sterownik kotła

Oferowana wersja kotła wyposażona jest w nowoczesny sterownik ARGOS PID. Regulator ten umożliwia pełną obsługę kotła. Steruje 2 pompami w dowolnych obiegach grzewczych. Umożliwia także podłączenia panela zdalnego sterowania - panela pokojowego, który zwiększa komfort obsługi. Zarówno sterownik jak i panel pokojowy (w który można dodatkowo wyposażyć sterownik) posiadają czytelne wyświetlacze. Atutem tego sterownika jest menu w języku polskim, które jest bardzo intuicyjne. Sterownik reguluje całym procesem palenia.

Sterownik dodatkowo może być wyposażony w czujnik pogodowy (opcja). Wszystkie opcje dostępne są w łatwy i bezproblemowy sposób.

Wyposażenie kotła

Wszystkie produkowane przez nas kotły posiadają izolowane drzwiczki. Izolacja w postaci płyty ceramicznej o grubości 25 mm odporna na wysokie temperatury umieszczona została w wewnętrznej części drzwiczek. Wszystkie drzwiczki posiadają również izolację w postaci sznura szklanego, zapobiegającą wydostawaniu się dymu z wnętrza kotła. Nasze kotły standardowo wyposażamy w ślimakowe rączki zamykające drzwiczki a także w nóżki z regulowaną nastawą wysokości. Umożliwiają one szybkie i właściwe wypoziomowanie kotła. Prawidłowe poziome ustawienie zestawu grzewczego gwarantuje bezproblemową pracę kotła z podajnikiem ślimakowym.

Możliwa praca w układzie zamkniętym

Kocioł można montować w układzie zamkniętym jednak instalacja taka musi być wyposażona w zawór schładzający np. firmy Regulus DBV. W przypadku nadmiernego wzrostu temperatury czujnik otwiera zawór termostatyczny, poprzez który zimna woda z wodociągu wpływa do kotła i uniemożliwia zagotowanie wody u układzie c.o. Wylatującą, nadmiernie nagrzaną wodę można spuścić np. do kanalizacji. Gdy temperatura spadnie do bezpiecznej wysokości zawór automatycznie się zamyka. Zabezpieczenie instalacji zaworem termostatycznym pozwala utrzymać ilość czynnika roboczego w instalacji grzewczej w stanie niezmienionym pomimo wystąpienia awaryjnego trybu pracy - schładzania kotła i instalacji centralnego ogrzewania. Obieg schładzania jest tu odseparowany od obiegu grzania.

Panel pokojowy sterownika - opcja dodatkowa

Panel pokojowy posiada funkcjonalność regulatora TITANIC. Zmiana nastaw jest bardzo prosta. Do podłączenia sterownika służy 4 żyłowy przewód telefoniczny który znajduje się w komplecie przy panelu. Sterownik pokojowy do regulatora TITANIC można dokupić w naszym sklepie.

Płyta ceramiczna - izolacja termiczna

Wszystkie kotły wyposażone są w odporną na wysokie temperatury (do 1150 stopni Celsjusza) płytę ceramiczną o grubości 25 mm. Zabezpiecza ona zewnętrzne płaszczyzny drzwi kotła przed nadmiernym nagrzewaniem i emisją ciepła przez drzwiczki.

Szczeliwo szklane - zabezpieczenie przed dymem

Drzwiczki naszych kotłów wyposażone są w szczeliwo szklane. Umieszczane jest ono w odpowiednio przygotowanych krawędziach. Ma to na celu szczelne zamknięcie komory kotła i zabezpieczenie przed wydostawaniem się dymu z jego wnętrza.

Rączka ślimakowa - mocne zamknięcie komór kotła

Stosowane przez nas rączki do drzwiczek kotłów to tzw. zamknięcia ślimakowe. Ich konstrukcja sprawia, że przy użyciu niewielkiej siły drzwi w naszych kotłach zamykane są bardzo szczelnie.

Szuflada na popiół - proste czyszczenie

Wyposażyliśmy nasze kotły w dużą szufladę znajdującą się pod paleniskiem retortowym. W znacznym stopniu ułatwia ona czyszczenie kotła z popiołu, który przesypuje się z paleniska.

Regulowane nóżki kotła - bezproblemowe wypoziomowanie i ustawienie

Korpus kotła wyposażyliśmy w bardzo stabilne, regulowane nóżki. Prawidłowe ustawienie kotła zagwarantuje właściwą pracę podajnika paliwa stałego. Regulacja nóżek odbywa się poprzez ich wkręcanie lub wykręcanie.

Korpus kotła z blachy kotłowej

Produkowane w naszej firmie kotły wykonane są z atestowanej blachy kotłowej o grubości 6 mm, płaszcze zewnętrzne wykonujemy z blachy 4 mm. Elementy korpusów wycinane są na stole plazmowym co gwarantuje stabilność wymiarów i parametrów grzewczych a także maksymalną powtarzalność elementów a co za tym idzie zgodność kotłów z założeniami konstrukcyjnymi.

Zbiornik na opał - gruba blacha 2 mm

Nasze zbiorniki wykonane są z blachy o grubości 2 mm co znacznie podnosi ich trwałość. Wyposażone są w wytrzymałe zawiasy oraz amortyzatory klapy ułatwiające otwieranie i przytrzymanie klapy zbiornika w pozycji otwartej. Dodatkowo klapa wyposażona została w uszczelkę zapobiegającą przedostawaniu się wilgoci do wnętrza zbiornika a tym samym wilgotnienia opału. Każdy zbiornik malowany jest w kolorze zakupionego przez Państwa kotła.

Osuszacz opału w zbiorniku

W naszych kotłach zastosowaliśmy system osuszania opału w komorze zbiornika. W tym celu w obudowie podajnika został umieszczony wąż odprowadzający nadmiar powietrza z dmuchawy do zasobnika z opałem. Cyrkulacja powietrza wpływa na mniejszą korozję zbiornika spowodowaną wilgotnym opałem.

Podajnik opału - podajnik ekogroszku

Podajnik SV200 TECHNIX jest integralną częścią kotła centralnego ogrzewania. Sprawia, że produkt spełnia najbardziej wymagające warunki. Podajnik posiada innowacyjny system dopalania gazów i pyłów bezpośrednio w komorze paleniskowej.

Jakość i najwyższej klasy elementy składowe

Aby zapewnić sobie odpowiednie ogrzanie domu lub innego lokalu użytkowego, wybierając kotły należy kierować się przede wszystkim ich mocą, jakością użytych materiałów i ich wykonaniem. Zachęcamy do kontaktu z naszymi doradcami - chętnie udzielą Państwu odpowiedzi na kwestie związane z wyborem urządzenia grzewczego, osprzętu, ustalą termin dostawy a także pomogą w wyborze najlepszej formy finansowania.

Nasza firma od wielu lat dostarcza Państwu produkt najwyższej jakości wraz z najnowszymi rozwiązaniami techniki grzewczej. Unowocześniając proces produkcyjny dążymy do tego aby finalny produkt był jak najwyższej jakości. Stawiamy wysokie wymagania technologii produkcji oraz wykończeniu naszych kotłów w komponenty wiodących producentów.