Dwupłaszczowy zbiornik akumulacyjny, bojler 140 litrów - pionowy

Typ
Zbiornik akumulacyjny

Przeznaczenie
Gromadzenie i utrzymywanie ciepłej wody

Cechy szczególne
- pojemność 140 litrów
- montaż pionowy

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: INS-001
  • Waga: 110 kg
  • Dostępność: PRODUKT DOSTĘPNY
  • 1 600,00 zł / szt.
  • szt.

Dwupłaszczowy zbiornik akumulacyjny - pionowy
Bojler o pojemności 140 litrów


Bojler doskonale sprawdza się we współpracy z kotłami na paliwa stałe a także z kotłami elektryn- elektrodowymi, gazowymi, olejowymi. Zbiornik jest bezobsługowy i nie wymaga użycia anody magnezowej. Wymiennik charaktryzuje długa żywotność dzięki bardzo dobremu zabezpieczeniu antykorozyjnemu w postaci powłoki powstałej w procesie żywicowania. Zbiornik zaizolowany jest wysokiej jakości pianką poliuretanową co zapewnia minimalną stratę energii.

Izolacja termiczna
Obudowa zbiornika wykonana jest ze skóry ekologicznej w kolorze czarno-czerwonym co zapewnia mu estetyczny wygląd a dodatkowo izoluje całą jego powierzchnię. Ponadto spełnia właściwości ochronne przeciw uszkodzeniom mechanicznym. Dodatkowo zbiornik wyposażony jest w możliwość zamontowania elektrycznego kompletu grzejnego. Zbiorniki te dostępne są w różnych wielkościach i pojemnościach. Znajdziecie je Państwo na naszych aukcjach.

Przeznaczenie zbiornika
Dwupłaszczowy podgrzewacz wody jest urządzeniem akumulacyjnym przeznaczonym do ogrzewania wody i przechowywania jej w tym stanie. Urządzenie jest przystosowane do pracy w pozycji pionowej i wymaga ciśnienia statystycznego nie przekraczającego 0,6 MPa. Jeżeli ciśnienie przekracza 0,6 MPa konieczne jest zamontowanie zaworu redukcyjnego. System grzewczy polega na połączeniu pieca c.o. z dwupłaszczowym podgrzewaczem wody.

Bezwzględnie wymagane jest zamontowanie zaworu bezpieczeństwa na dopływie zimnej wody użytkowej !!!